Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Historia

Powstałe 22.07.1987 roku Krajowe Towarzystwo Propagowania Zdrowej Żywności  z siedzibą w Tarnowie jest jedyną taką organizacją w Polsce, grupującą producentów, dystrybutorów, instytucje, szkoły, kluby zdrowia, koła ekologiczne oraz ludzi różnych profesji – miłośników zdrowego stylu życia. 

Utworzenie Towarzystwa poprzedził ogólnopolski ruch na rzecz zdrowej żywności, zainicjowany przez tarnowskiego lekarza Jacka Roika.

Niebawem powstało liczne środowisko zwolenników propagowania zdrowej żywności i zdrowego stylu życia. Zainicjowało ono tworzenie w sklepach specjalnych kącików ze zdrową żywnością. W roku 1985 odbyły się w Tarnowie I KRAJOWE TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI będące ewenementem w Polsce i sąsiednich państwach. W rok później z okazji kolejnych Targów powołano społeczne Centrum  Zdrowej Żywności, które dało początek Towarzystwu.

Dokonujące się społeczno – gospodarcze przemiany  w kraju  oraz poszerzający się ciągle profil działania Towarzystwa doprowadziły w 1996 roku do  zmiany jego nazwy i sprecyzowania odpowiedniego programu. Jego członkowie zaakceptowali nową nazwę Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywności z siedzibą w Tarnowie. 

PROMUJEMY

- zdrowy styl życia

- żywność atestowaną

- rolnictwo i ogrodnictwo ekologiczne

- ochronę środowiska

- oświatę zdrowotną

- poradnictwo żywieniowe

- edukację ekologiczną

Towarzystwo przyjęte cele realizuje poprzez organizację targów, wystaw, pokazów, sympozjów i konferencji naukowych, wykładów , szkoleń pod hasłem „ Jak zdrowo żyć?”

Tarnowskie Targi, które wylansowały tysiące produktów zaliczanych do zdrowej żywności, dały podwaliny pod nową gałąź polskiego przemysłu, uzmysłowiły Polakom znaczenie idei zdrowego stylu życia, którą coraz bardziej są zainteresowani zagraniczni wystawcy. W dotychczasowych ich edycjach uczestniczyli producenci z USA, Kanady, Danii, Niemiec, Austrii, Węgier, Włoch, Francji, Czech, Słowacji i Izraela.

ORGANIZUJEMY

Unikalną w naszej części Europy imprezą wystawienniczą są od 1985 roku Targi Zdrowej Żywności, która od 1995 roku została połączona  z organizowaną w Tarnowie od 1992 roku Targami Zdrowego Życia i zyskała miano międzynarodowej. Stąd jej aktualna nazwa Międzynarodowe Targi Zdrowego Życia i Żywności. Targom od początku towarzyszą imprezy o charakterze promocyjnym, naukowym, rekreacyjnym. Specjaliści z różnych dziedzin udzielają bezpłatnych porad.

ECOLIFE

Corocznie  odbywają się w Tarnowie Międzynarodowe Targi Zdrowego Życia i Żywności „ECOLIFE”, gromadzą producentów, dystrybutorów importerów zdrowej, ekologicznej i dietetycznej żywności, przetworów pszczelarskich, ziołowych, właścicieli gospodarstw ekologicznych, firmy prezentujące wyroby nieżywnościowe służące ochronie ludzkiego zdrowia i przyjazne środowisku naturalnemu, np. nawozy, farby, kosmetyki, parafarmaceutyki, wytwórców obuwia i odzieży zdrowotnej, sprzętu rehabilitacyjnego sportowego, autorów proekologicznych urządzeń i technologii.

Kolejne lata z pewnością dopiszą dalszą historię tej prestiżowej w Polsce imprezy, której patronują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Małopolskiego, Wojewoda Małopolski, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Starosta Tarnowski oraz Prezydent Miasta Tarnowa.

 

PRZYZNAJEMY

Wysokowartościowe produkty spożywcze mogą uzyskać „ ZNAK ŻYWNOŚĆ ATESTOWANA”, który został nadany Towarzystwu przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Producenci ubiegający się o to wyróżnienie muszą spełnić wiele wymogów surowcowych, technologicznych i jakościowych. Znak jest przyznawany na 2 lata na wniosek rzeczoznawców – pracowników naukowych , lekarzy, dietetyków i technologów. Dotąd znak ten uzyskało około 150 producentów na ponad 450 wyrobów.

WYDAJEMY

W działalności wydawniczej Towarzystwa najważniejszą rolę odgrywa ukazujący się od 1987 roku kwartalnik „ZDROWA ŻYWNOŚĆ - ZDROWY STYL ŻYCIA”, uważany za poradnik zdrowego życia. Czasopismo jest przeznaczone dla wszystkich pokoleń Polaków w kraju i poza granicami. Piszą w nim naukowcy, lekarze, dietetycy, żywieniowcy, naturoterapeuci, ekolodzy.

 

 

 
 

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.